Warsztaty w sądzie apelacyjnym w Krakowie
W ramach prowadzonej w naszej szkole kampanii „Mam prawo znać swoje prawa” dnia 10 kwietnia uczniowie klasy 5 i 6 wraz z uczniami z SP Gorzków zostali zaproszeni na warsztaty do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
Zajęcia prowadzone były przez aplikantów sędziowskich. Dzieci miały możliwość nie tylko zwiedzić potężny budynek Krakowskiego Sądu ale również doświadczyły jakie procedury obowiązują w gmachu sądu.
Uczniowie wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanej rozprawie sądowej. Prowadzący cierpliwie udzielali odpowiedzi na wszystkie zadawane przez dzieci pytania związane zarówno ze specyfiką pracy Sędziego, funkcjonowania Sądu, procedur sądowych jak i samego obowiązującego w Polsce prawa.
Na zakończenie każdy z uczniów miał możliwość wcielić się w rolę sędziego, prokuratora i adwokata, przymierzyć togę i zasiąść w fotelu sędziego.
Niewątpliwie największą atrakcją było zwiedzanie aresztu i możliwość odsiadki kilku minut w celi...


















