SP Grajów SP Grajów SP Grajów Szkoła Patron

Feryjne warsztaty matematyczne ,,Spotkanie z matematyką'' na Uniwersytecie Jagiellońskim

Miło nam poinformować, że w dniu 29 stycznia uczniowie naszej szkoły w trakcie zimowych ferii uczestniczyli w matematycznych zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Było to jedenaste ,,Spotkanie z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Zajęcia były adresowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IV i V. Spotkanie podzielone było na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach.

W drugiej brali udział w wykładzie poprowadzonym przez p. dr. Z. Pogodę zatytułowanym: „Czym bawią się matematycy”. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem upominków wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom była różnorodna i dotyczyła: zagadnień teorii grafów (uczniowie budowali mini ZOO oraz kolorowali mapy), rozwiązywania łamigłówek ,,Statki”, budowania modeli origami oraz gier logicznych. Zabawy oraz wykład miały na celu przybliżyć matematykę poprzez swobodną zabawę i działanie.

Jesteśmy przekonani, że uczniom naszej szkoły zajęcia się podobały.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Wieliczki

oraz na Facebooku - tu pełna fotorelacja - Miasto i Gmina Wieliczka Ferie na Uniwersytecie Jagiellońskim