SP Grajów SP Grajów SP Grajów Szkoła Patron

Przypominamy, że dzień 26 maja (piątek) jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ekomural przy Szkole Podstawowej w Grajowie

Sołectwo Grajów bierze udział w programie Zielony milion. Program został przygotowany we współpracy z naukowcami z Uniwersytetów Jagiellońskiego i Warszawskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, tj. z udziałem dr hab. Jarosława Flisa, prof. UJ, dr hab. Piotra Skowrona, prof. Piotra Faliszewskiego, Grzegorza Pierczyńskiego, Stanisława Szufę. Projekty będą wybierane przy użyciu nowatorskiej metody gwarantującej proporcjonalne i efektywne wykorzystanie środków. Dzięki temu mieszkańcy Wieliczki mogą popierać zarówno małe jak i duże projekty bez obawy, że ich głos nie będzie miał wpływu na wynik wyborów. Metoda została opracowana przez naukowców z polskich uczelni we współpracy z badaczami z Harvardu.

Założenia naszego projektu:

Chcemy wykonać  Ekomural przy Szkole Podstawowej im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie.
Ściana z betonowych elementów przy parkingu naprzeciwko wejścia do szkoły zostanie pomalowana farbą antysmogową. Motywem przewodnim będzie historia Polski (data + rysunek), od Mieszka 1 do Świętego Jana Pawła II. Będzie to połączenie ekologii i historii w jednym. Długość ściany to 56 m wysokiej na 2,5 m. Farba antysmogowa to jedno z najciekawszych osiągnięć nanotechnologii. W języku naukowym farba ta nosi nazwę fotokatalitycznej, co bezpośrednio związane jest z reakcjami chemicznymi jakie zachodzą z jej udziałem. Farba oczyszczająca powietrze ze względu na zawartość dwutlenku tytanu i reakcję chemiczną jaka zachodzi z jej udziałem. Mural będzie spełniał swoją funkcję rocznego filtrowania C02 dla 72 drzew.

Prosimy o głosy w ważnym dla naszej miejscowości  zadaniu. Nasz projekt ma numer 18. Zachęcamy do głosowania.

Link do głosowania: Zielony milion


Każdy głos się liczy!!!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „市 WIELICZKA Zielony MILION WIELICZKA ROZPOCZYNA INNOWACYJNY PROGRAM KONSULTACJI SPOŁECZNYCH! BURMISTRZ WIELICZKI ARTUR KOZIOŁ ZAPRASZA MIESZKAŃCÓ“W DO ZGŁASZANIA EKOLOGICZNYCH PROJEKTÓW: 8-24 MARCA 2023 R. Na realizację Zielonego Miliona przeznacza się kwotÄ 000 000 zt. Szacunkowy koszt zadania: 100 000 zt. Głosowanie na projekty: 3-21 kwietnia 2023 r. Głosujemy na zadnie numer 18 Ekomural przy Szkole Podstawowej w Grajowie”